Naša mlada saradnica predstavljala je Prvu kragujevačku gimnaziju na završnoj RYCO konferenciji
Anđela Stefanović, mlada članica „Zdravog i zelenog“, izabrana je da predstavlja Prvu kragujevačku gimnaziju na završnoj konferenciji projekta Regionalne kancelarije za saradnju mladih (RYCO – Regional Youth Cooperation Office), održanoj 2026. godine na Zlatiboru.
Nakon završene razmene u okviru RYCO projekta „Pomirenje“, svi učesnici iz regiona Zapadnog Balkana imali su priliku da se okupe na završnoj konferenciji. Na jednom mestu se našlo više od 250 učesnika — učenika i predstavnika organizacije — povodom obeležavanja deset godina postojanja RYCO-a i pet godina od pokretanja projekta „Superschools“.
Za učenike je, od 14. do 19. maja, u odmaralištu „Golija“ na Zlatiboru organizovan sportski kamp, koji je okupio 120 učenika iz čitavog regiona. Među njima je, kao predstavnica Prve kragujevačke gimnazije, bila i naša Anđela.
Ponosni smo što mladi iz našeg tima svojim angažovanjem i vrednim radom dolaze do ovakvih prilika — i što kroz njih grade mostove saradnje i razumevanja u celom regionu.
